A A A K K K
для людей з порушеннями зору
Великовисторопська гімназія з дошкільним відділенням та початковою школою Лебединської міської ради

Історія школи

Історія навчальних закладів, що існували на території с. В.Вистороп Лебединського р-ну, Сумської області, починалась з періоду на рубежі XIX-XX ст.

В 1893 р. в с. В.Вистороп почалось велике будівництво церкви св. Параскеви, яке було закінчено в 1900 р. разом з відкриттям місцевого храму було відкрито і церковно-приходську школу (поруч із церквою по вулиці Бережна). Будівля школи збереглась до сьогоднішнього дня, до недавнього часу вона використовувалась як житлове приміщення.До періоду на рубежі XIX - XX ст.. відноситься і відкриття ще одного навчального закладу в селі. Це земська початкова 3-річна школа. Відкриття побудованих навчальних закладів відбувалось ще в II половині XIX ст.. з ініціативи повітових органів місцевого самоврядування - земств (звідки і назва "земська" школа), які дбали про розвиток освіти. Приміщення земської школи знаходилось в самому центрі села і проіснувало до 1967 р.; в радянський період використовувалось як житловий будинок для вчителів. В 1967 р. на його місці розпочалось будівництво меморіалу на честь загиблих воїнів-земляків і воїнів, що звільняли В.Вистороп від німців в роки II світової війни. Історія зберегла пам'ять про перших вчителів, зокрема першою вчителькою земської школи була Олійник Олександра Іванівна.В період революційних та інших подій 1917 - 20-х р. р. XX ст.. церковно-приходська та земська школи припинили своє існування. В 20-х роках в селі працювала початкова 4-річна школа в двох приміщеннях: в приміщенні колишньої церковно-приходської школи і в «Христинковій школі» по вул. Панська (це колишній маєток поміщика Христинка).

В 1926 р. за ініціативою відділу народної освіти Лебединського району почалось будівництво нового приміщення для семирічної ЗОШ (по вул. Середня). Після відкриття в новій школі розмістились старші класи, а учні молодших класів навчались в так званій "Христинковій" школі. В 30-і роки новозбудована школа по вул. Середня добудовувалась новими приміщеннями.

Школа пережила період окупації німецькими військами в 1941 - 43 роках. Приміщення школи було використано частково як конюшня.

Під час визволення села радянськими військами в школі розмістився госпіталь для поранених.

Після звільнення села від німців у школі оновились навчальні заняття. В 50-і роки школа була реорганізована в 8-річну школу. В повоєнний період навчались у ній кожного року понад 200 дітей. Тому до 1963 р. заняття проходили в двох приміщеннях: по вул.. Середня і в '"Христинковій" школі.

В післявоєнний період неодноразово планувалось будівництво нової школи. В 1992 р. почалось зведення нового приміщення для В.Виегоропської 9-річної школи.

Будівництво школи було розпочато у 1991 році і тривало три роки. Місце для будівництва школи підібрала комісія до складу якої входили заступник голови райвиконкому Хейлик та головні архітектори всіх областей України, які були в Сумах на нараді.Проект будівлі виготовлений Сумським інститутом "Агропроект"

А  урочисте відкриття відбулося 1 вересня 1994 року.

 

В 2002 р. В.Висторопська ЗОШ І-І1 ст. пройшла атестацію і була реорганізована в НВК с. В.Вистороп, що включає ЗОШ І-ІІ ст.. і дитячий дошкільний заклад. 


 

 

Код для вставки на сайт

Вхід для адміністратора