A A A K K K
для людей з порушеннями зору
Великовисторопська гімназія з дошкільним відділенням та початковою школою Лебединської міської ради

Шкільний музей

Потужним засобом патріотичного виховання молоді та здійснення краєзнавчої роботи є організація музеїв в закладах освіти.

Діяльність музею при закладові освіти є одним із важливих засобів удосконалення процесу комплексного виховання учнів, розширення їх кругозору, розвитку пізнавальних інтересів та здібностей. Музей закладу освіти є центром навчально-виховної роботи загалом, і краєзнавчої роботи зокрема, він допомагає встановленню зв’язків між навчальною і позакласною роботою. Реалізація краєзнавчого принципу в навчально-виховній роботі можлива лише за умови систематичного нагромадження в закладі місцевого пошуково-краєзнавчого матеріалу. Цей  матеріал поступово може стати основою краєзнавчого куточка, який з часом може перерости в музейну кімнату чи краєзнавчий музей.

 


Тому, коли в жовтні 2001 р. у Великовистороській загальноосвітній школі I-II ст. виникла ідея створення музейної кімнати, то профіль музею було визначено як історичний, з історії села Великий Вистороп. Ініціатором створення музейної кімнати виступила директор школи Мартиненко О.О. На II поверсі будівлі школи було відведено приміщення для музейної кімнати та організовано пошукова-дослідницьку роботу згідно з тематикою музею.
Метою діяльності шкільної музейної кімнати було визначено сприяння удосконаленню навчально-виховного процесу в школі і формування в учнів розуміння нерозривного зв’язку минулого, сучасного і майбутнього.
Відкриття музейної кімнати з історії села В.Вистороп відбулось 20 лютого 2002 р. Експозиція музейної кімнати представлена трьома розділами:
I – «З історії села»; в якому зібрано матеріали та історичні пам’ятки, які висвітлюють основні сторінки історії села. Основна частина матеріалів розділу присвячена періоду Великої Вітчизняної війни. Значну частину матеріалів цього розділу займають матеріали про такі події і періоди історії як Голодомор 1932-33 рр. післявоєнний період, аварія на ЧАЕС, війна в Афганістані, сьогодення села.
II – «Народознавчий розділ», в якому зібрано етнографічні матеріали нашої місцевості в минулому. В експозиції відтворено інтер’єр української хати кінця XIX – поч. XX ст., представлені побутові речі, знаряддя праці, зібрання народного одягу, вишивок.
III – «З історії школи», в якому представлено матеріали з історії навчальних закладів на території села в різні історичні періоди, фотоматеріали, матеріали про відкриття нового приміщення школи в 1994 р, про кращих випускників, зібрана виставка учнівських виробів.
Організатором роботи музейної кімнати є Рада музею на чолі з директором НВК і вчителем історії Ковтун О.В.

Основні напрямки роботи музейної кімнати:
I – організаційна робота (створення ради і активу музею, розподіл обов’язків);
II – пошукова робота (дослідження невідомих сторінок історії свого краю збір матеріалів, переписка, зустрічі, походи, експедиції);
III – просвітницька робота (робота екскурсоводів, інформаційна робота, проведення екскурсій, популяризація матеріалів );
IV – організаційно-масова робота (участь в організації і проведенні масових форм роботи виставок, оформлення альбомів, залучення батьків і громадськості до роботи музею);
V – волонтерська робота (проведення благодійних акцій, допомога ветеранам, колишнім працівникам школи).
Вся робота в музейній кімнаті проводиться згідно з планом роботи ради музею і планом пошукової роботи. Можливості музейної кімнати широко використовується в навчально-виховному процесі. 

Основоположним напрямом роботи музейної кімнати з історії села як при організації музейної кімнати, так і під час її функціонування була і залишається пошукова діяльність з метою поповнення матеріалів по всіх експозиційних розділах. Тому пошукова робота музейної кімнати ведеться постійно. 

Вчитель історії Ковтун О.В. творчо і натхненно поповнює музей новими експонатами та  залучає наших учнів до пошукової роботи.


 

Код для вставки на сайт

Вхід для адміністратора